به گزارش«شيعه نيوز» «دونالد ترامپ» رييس‌جمهور آمريكا در ادامه روند اتخاذ مواضع ضد اسلامي روز (چهارشنبه) در توييتر خود چند ويديو با محتواي اسلام ستيزانه را بازنشر داد ويديويي‌هايي كه يك عضو ارشد يك حزب دست راستي و افراطي در انگليس آن را منتشر كرده است.

«جايدا فرانسن» نايب رييس حزب دست راستي و افراطي «اول بريتانيا» (Britain First) كه مواضع تند و افراطي در قبال مسلمانان دارد امروز چهارشنبه در توييتر خود چند ويديو منتشر كرد.

در يكي از اين ويديو‌ها به مخاطب القا شده كه يك «مهاجر مسلمان» به طرزي وحشيانه جوان معلول هلندي را مورد ضرب و شتم قرار مي‌دهد.

در ويديوي دوم فردي به ظاهر مسلمان پس از بيان اظهاراتي به زبان عربي مجسمه «مريم مقدس» را بر زمين زده و آن را خرد مي‌كند.

ويديوي سوم افرادي را در بام ساختماني نشان مي‌دهد كه با در دست داشتن پرچم داعش چند جوان دست بسته را از بام ساختمان به پايين مي‌اندازند.

ترامپ اين سه ويديو را كه همه مربوط به سال‌هاي گذشته هستند امروز در توييتر خود منتشر كرد.

اقدام رييس‌جمهور آمريكا در حالي صورت گرفته كه با نگاهي به اساس نامه حزب «اول بريتانيا» مواضع ضد اسلامي آن را به راحتي مي‌توان ديد.

در اساس نامه بر لزوم «ممنوعيت جامع دين اسلام در داخل بريتانيا» تاكيد شده و آمده است: «اين ممنوعيت بايد شامل ممنوعيت ذبح حلال ممنوعيت احكام شريعت اسلامي انتشار نوشته‌ها و مكتوب‌هاي مذهبي از قبيل قرآن و حديث ممنوعيت اداره و حضور مساجد مدارس و مراكز اسلامي و وعظ و خطابه شود».

اعضاي اين حزب دست راستي در انگليس همچنين منع هرگونه استفاده از روبنده‌ها و پوشش‌هاي اسلامي در اماكن عمومي از قبيل برقع را خواستارند.

به نظر آنها هر كسي كه در حال گسترش و تبليغ اسلام باشد مشمول اخراج از كشور يا زندان مي‌شود.

عقايد تند اين گروه محدود به مخالفت با اسلام نيست. اين حزب براي اخراج «تمام مهاجران غيرقانوني» و در نظر گرفتن مشوق براي مهاجرين قانوني كه داوطلبانه انگلستان را ترك مي‌كنند تلاش مي‌كند.

مخالفت با اتحاديه اروپا مخالفت با ناتو مخالفت با تجارت آزاد مخالفت با سازمان ملل حمايت از حمل سلاح توسط نيروهاي پليس حمايت از آزادي كامل بيان به نحوي كه نفرت‌پراكني هم در آن آزاد باشد و ممانعت از هرگونه تبليغ ديني و عقيدتي از ديگر ريوس مرامنامه اين حزب است.

بازنشر توييت‌هاي فرانسن توسط ترامپ با واكنش گسترده فعالان در شبكه‌هاي اجتماعي مواجه شده است.

«ايسان تارور» نويسنده ارشد «واشنگتن‌پست» نوشته است: «عجيبه كه هنوز هم از توييت‌هاي رييس‌جمهور چهل و پنجم (ترامپ) غافلگير ميشم اما به نظرم ريتوييت‌ كردنش از يك نوفاشيست بريتانيايي ركورد تازه‌اي از تنزله.» منبع: فارسشيعه نيوز