فرمول هاي استجابت دعا

خداوند رحمان و رحيم دعاي تمامي بندگانش رو استجابت مي‌كند؛ دراين ميان برخي افراد براي سرعت بخشيدن در رسيدن به مقصود خود از راه‌هاي استجابت سريع دعا استفاده‌ مي‌كنند.
نويسنده وبلاگ"خانه طلبگي"در تازه‌ترين پست‌ وبلاگ خود موضوعي را با عنوان"فرمول هاي استجابت دعا"مطرح كرده است.
برپايه اين گزارش در اين وبلاگ مي‌خوانيم:

1- هميشه با حال يقين دعا كن و مطمين باش خداي مهربان هر دعاي خوبي رو مستجاب مي‌كند؛ حالا اگر به صلاحت باشد نقدي و گرنه در حساب شما واريز مي‌شود و در روزي كه مصلحت باشد به شما پرداخت مي‌شود كه دراين‌باره در روايت‌ها آمده، در روز قيامت، بنده‌اي پرونده‌اش را نگاه كرده و با مشاهده اعمال نيك و ثواب‌هاي ريز و درشتي كه پرونده‌اش را زينت داده، با تعجب، سوال مي‌كند؛ اينها از كجا آمدن؟ كه جواب مي‌رسد؛ اين نعمت‌ها و حسنه‌ها جبران دعاهايي است كه در دنيا از خدا خواستي ولي به خاطر مصلحت و حكمت در آن زمان مستجاب نشد. و حالا در اين زمان جبران كرد‌ه‌ايم.
در ادامه اين روايت آمده است، اين بنده با ديدن اين لطف و كرم خدا، آرزو مي‌كند، اي كاش هيچ يك از دعاهايش پيش از اين مستجاب نمي‌شد و حواله همه آنها را در اين زمان دريافت مي‌كرد.
2- توسل به انسان‌هاي آبرودار بزرگي همانند پيغمبر (ص) و فرزندان پاكش و واسطه قرار دان آنها بين خود و آفريدگارمان
3- بعد از هر نماز، اوقات مخصوصي مثل شب قدر، وقت نزول باران و زير قبه و بارگاه معصومين (ع) بهترين جا براي دعاست.
4- دعاهاي خود را به ذكر صلوات آغشته كنيد، در روايت‌ها آمده است، صلوات دعايي مقبول بوده كه هيچگاه رد نمي‌شود و خدا دعايي را كه اول آخرش صلوات باشد رو سريعتر احابت مي‌كند؛ مگر مي‌شود اول و آخر دعايي قبول باشد ولي بين آن نه؟
5- قبل از دعا خودت رو پاك كن، حسابت رو با خدا روشن كن و صادقانه در درگاه او حاضر شو، امام باقر (ع) در اين باره مي‌فرمايد: كسي كه واقعاً از گناهانش توبه كند همانند كسي است كه تازه از مادر متولد شده، پاك، پاك است.... و خدا تقاضاي پاكان رو بهتر مي‌پذيرد.
6- هنگام دعا با بلند كردن دست‌هاي خود به سمت آسمان با تضرع و ناله از خدا حاجت خود را بخواهيد، چه بسا كه اگه در حال سجده نيز دعا كني زودتر به مقصد مي‌رسي.
انشاء الله

سايت ابنا