به گزارش«شيعه نيوز» كوبيچ روز(چهارشنبه) در يك كنفرانس مطبوعاتي با اعلام اين خبر از مواضع آيت الله العظمي سيستاني در حمايت از اقدامات مربوط به مبارزه با فساد تمجيد و بر حمايت از اصلاحات دولتي و مبارزه با فساد در اين كشور تاكيد كرد.
يان كوبيس رييس هييت سازمان ملل در عراق روز چهارشنبه در نجف بعد از ديدار با سيد علي حسيني سيستاني مرجع عاليقدر شيعيان با ابراز خرسندي از موضع‌گيري اين مرجع‌ عاليقدر در حمايت از تدابير مبارزه با فساد از تلاش‌هاي آيت‌الله العظمي سيستاني به واسطه رويكردهايش در مسايل مختلف از جمله خطبه‌هاي جمعه ايشان قدرداني كرد.
براساس اين گزارش كوبيچ اظهار كرد: ازمواضع آيت الله العظمي سيستاني در حمايت از اقدامات مربوط به مبارزه با فساد خوشحال شديم.

وي از رهنمودهاي آيت الله العظمي سيستاني در مسايل مختلف تمجيد كرد و افزود: از اقدامات مربوط به اصلاحات دولتي و مبارزه با فساد حمايت مي كنيم و خواهان اجراي كامل قانون مربوط به نيروهاي بسيج مردمي(الحشد الشعبي) و انحصار سلاح در دست دولت هستيم.

نماينده سازمان ملل با اشاره به اينكه بسياري از منابع مالي گروه تروريستي داعش متوقف شده است ادامه داد: با آيت الله العظمي سيستاني درباره بحران ميان بغداد و لزوم تمكين به قوانين و قانون اساسي گفتگو كرديم.

وي همچنين بر لزوم اجراي انتخابات در زمان مقرر و با حضور تمامي گروهها تاكيد كرد. منبع: شفقناشيعه نيوز